Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Relacja – Jurajski Mundial 2018

Co prawda rozgrywki mundialowe jeszcze trwają, ale JURAJSKI MUNDIAL 2018 dobiegł końca. 20 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Jerzmanowicach odbył się wielki finał i wręczenie pucharów.

Wcześniej przed finałem, jak przystało na prawdziwy mundial, drużyny młodzieży szkolnej z pięciu gmin członkowskich z Iwanowic, Jerzmanowic-Przegini, Skały, Słomnik i Sułoszowej przystąpiły do rozgrywek grupowych. Każda z drużyn na początku przybrała barwy mundialowej drużyny. Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na ćwierćfinały, półfinały i oczywiście mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Walka o punkty była zacięta, ostatecznie do Jerzmanowic przybyła drużyna ze Słomnik reprezentująca Koreę Południową, drużyna ze Skały reprezentująca Panamę, drużyna z Sułoszowej reprezentująca Hiszpanię oraz drużyna z Wielmoży reprezentująca Portugalię.

Po zaciętej rywalizacji i walce do ostatnich sekund, trzecie miejsce zajęła drużyna z Sułoszowej reprezentująca Hiszpanię, natomiast na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Skały reprezentująca Panamę. Wielkim finalistom Jurajskiego Mudnialu 2018 została drużyna ze Słomnik reprezentująca Koreę Południową.

Ostatecznym rozgrywkom na boisku sportowym w Jerzmanowicach przyglądali się organizatorzy, którzy na zakończenie wręczyli puchary oraz medale i podziękowania. Obecni byli Prezes LGD Dorota Buczek, Dyrektor Biura LGD Piotr Foszcz, Wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia Adam Piaśnik, Burmistrz miasta i gminy Słomniki Paweł Knafel, Sekretarz gminy Skała Tadeusz Boroń.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy za pełne zaangażowanie się w rozgrywki. Również podziękowania należą się władzom samorządowym i opiekunom poszczególnych drużyn w gminach członkowskich, którzy rewelacyjnie przygotowali młodzież oraz zorganizowali rozgrywki na swoim terenie. Cieszymy się, że kolejne przedsięwzięcie w które włączyła się Jurajska Kraina okazało się pełnym sukcesem, do którego w szczególności przyczynił się organizator i koordynator LKS Słomniczanka.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ