Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2023

Ojców Najpiękniejszą Małopolską Wsią 2023!

Ojców zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Małopolska Wieś 2023”

Zarząd Województwa Małopolskiego w lipcu b.r. rozstrzygnął VII edycję konkursu „Małopolska Wieś 2023”, którego celem jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

W 2023 roku konkurs zorganizowano w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś, Małopolska Wieś w Sieci. Sołectwo Ojców zdobyło pierwsze miejsce w ramach kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2023!

W ramach tegorocznej edycji konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wpłynęły 43 zgłoszenia: 20 zgłoszeń w kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś, 19 w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś, 7 w kategorii Małopolska Wieś w Sieci, 4 sołectwa zostały zgłoszone jednocześnie w dwóch kategoriach.

Ojców zdobył pierwsze miejsce w kategorii Najpiękniejsza Małopolska Wieś. Nagroda finansowa za pierwsze miejsce w tej kategorii to 60 tysięcy złotych. Pomoc finansowa została przyznana przez Województwo Małopolskie w formie dotacji na rzecz gminy z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy na terenie zwycięskiego sołectwa, w szczególności służących podniesieniu atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawie jakości życia jej mieszkańców.

W ramach dotacji został opracowany projektu stałej organizacji ruchu dot. barier energochłonnych przy drodze gminnej nr 600823K, usunięte zostały istniejące bariery będące w złym stanie technicznym oraz zamontowano 130 metrów bieżących nowych barier przy drodze gminnej w m. Ojców w okolicy Bramy Krakowskiej.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ