Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

NGO


Szanowni Państwo,

Trwają nabory w konkursach o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” oraz o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”.

Wszelkie informacje dotyczące konkursów, w tym regulamin oraz wzory formularzy zgłoszeniowych, dostępne są na stronach internetowych:

https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/krysztaly-soli

https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/amicus-hominum

Dodatkowo tegoroczną edycję „Kryształów Soli” wspiera Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A poprzez ufundowanie nagrody finansowej w wysokości 10 000 zł dla Laureata Grand Prix 2020.

Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych do konkursów upływa w dniu 31 lipca 2020 r.

1 2

 
Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

 „Przednówek. Kiedy gotuję to nie marnuję”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na przepis kulinarny z wykorzystaniem żywności uchronionej przed wyrzuceniem lub pozostałej z innego posiłku. Konkurs ten pozwoli wykorzystać przepisy i receptury gospodyń domowych i jednocześnie stać się inspiracją dla innych. Celem konkursu jest popularyzowanie i promowanie idei niemarnowania żywności oraz kształtowanie postaw wrażliwości na tę kwestię, poprzez korzystanie z tradycyjnych sposobów radzenia sobie z zaopatrzeniem gospodarstw domowych i popularyzacje przepisów na jak najszersze wykorzystanie produktów.

Więcej informacji:

http://folkodnowa.pl/2020/04/24/konkurs-przednowek-kiedy-gotuje-to-nie-marnuje-stworz-danie-przepis-i-zdjecie-przeslij-do-nas/
Konkus przednówek
 


FIO MALOPOLSKA LOKALNIE

Mieszkasz w Małopolsce?
Działasz w młodej organizacji pozarządowej (do 30 miesięcy od daty rejestracji)?
Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje?
Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?
Chcesz wzmocnić swoją organizację?

Jeśli tak – FIO MALOPOLSKA LOKALNIE jest dla Ciebie!

29 lutego rozpoczyna się nabór w konkursie grantowym FIO Małopolska Lokalnie w którym można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń na terenie województwa małopolskiego.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze zapraszają grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe zainteresowane pozyskaniem dotacji na lokalne działania do udziału w spotkaniu informacyjnym.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 marca w sali obrad Urzędu Gminy Iwanowice, Ojcowska 11, 32-095 Iwanowice Włościańskie o godzinie 18.00

Zapisy: lukasz.dubin@bis-krakow.pl

Szczegóły na stronie http://www.malopolskalokalnie.pl/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa oraz Powiatu Oświęcimskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie
spotkanie Iwanowice
 


Ważna wiadomość dla organizacji pozarządowych!

Działasz w organizacji pozarządowej i planujesz wystartować w jednym z otwartych konkursów ofert urzędu marszałkowskiego? Sprawdź i dowiedz się kiedy możesz złożyć wniosek.

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/znamy-harmonogram-otwartych-konkursow-ofert-w-urzedzie-marszalkowskim


Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury na lata 2020-2021 pn. „Mecenat Małopolski bis”

Więcej informacji:

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1718263,ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-wojewodztwa-malopolskiego-w-dzie.html%20


Dla NGO_źródła finansowania na networkingi


Zaproszenie na spotkanie sieciujące 21.01.2020


Szanowni Państwo,

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, która od wielu lat  prowadzi działania edukacyjne  na rzecz organizacji pozarządowych, złożyła projekt do Budżetu Obywatelskiego Małopolski na zorganizowanie nieodpłatnego wsparcia dla małopolskich organizacji i aktywnych mieszkańców,
z zakresu:

  • szkolenia i doradztwo: finansowanie działań NGO, zagadnienia formalno-prawne, księgowość w NGO, współpraca ponadnarodowa, wolontariat, zarządzania zespołem, nowe technologie w NGO, promocja działań społecznych.
  • wsparcie animacyjne dotyczące m.in. integracji sąsiedzkiej, samoorganizacji, prowadzenia ogrodów społecznych, rozwiązywania lokalnych problemów, inicjatywy lokalnej, budżetu obywatelskiego
  • sieciowanie organizacji i grup nieformalnych– spotkania networkingowe, grupy wymiany doświadczeń, wizyty studyjne w siedzibach organizacji, budowanie współpracy dotyczące m.in. wymiany dobrych praktyk w pracy z różnymi grupami odbiorców np. młodzież, seniorzy, nawiązywania współpracy między organizacjami, wspólnego tworzenia rekomendacji i pomysłów na rozwiązywanie lokalnych problemów

Od Państwa głosów zależy, czy projekt zostanie zrealizowany – wygrywają te projekty, które zdobędą ich najwięcej!

  1. Jak oddać głos?

Wystarczy mieć 16 lat i mieszkać na terenie jednego z powiatów: wielicki, miechowski, proszowicki, krakowski lub miasta Krakowa.  

Należy  wejść na stronę: www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie i oddać głos.  Głosowanie trwa niecałą minutę 🙂  Głosować można do 30 września.

Osoby mieszkające w obszarze KOM (wielicki, powiat miechowski, krakowski, proszowicki) zachęcamy do głosowania na projekt: KOM 15 „Małopolska działa społecznie”

Osoby mieszkające w Krakowie zachęcamy do głosowania na projekt:  KRK 22 – „Małopolska działa społecznie”.

Ważne jest, że zagłosować można tylko jeden raz, na jedno zadanie. W przypadku zagłosowania więcej niż jeden raz wszystkie głosy będą nieważne.

Po oddaniu głosu – uprzejmie prosimy o sygnał, że głos został oddany. Wystarczy w temacie maila zwrotnego napisać: głos oddany

  1. Zaproszenie do głosowania innych osób

Na pewno w Państwa organizacji/rodzinie są osoby, którym też zależy na wspieraniu NGO i aktywnych mieszkańców. Prosimy o zaproszenie ich do udziału w głosowaniu.  Projekty KOM 15 i KRK 22 polecają się Państwa uwadze

Przypominamy, że można głosować tylko na jeden projekt. Oto  link do wydarzenia na FB https://tiny.pl/tjxzf  w którym znajdziecie Państwo więcej informacji. Głosować można do 30 września.

 W imieniu Fundacji BIS bardzo dziękuję za zaangażowanie!


Konkurs MOJA SMART WIEŚ

Celem konkursu jest umożliwienie wymiany poglądów oraz stworzenie bazy wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu smart villages, poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy na temat pomysłów i inicjatyw typu „smart”, które poprawiają jakość życia na wsi.

Organizatorami programu są: Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz jego partnerzy – Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś-Miasto-Region.
Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW).

Organizatorzy zachęcają do opisywania wszelkich innych inicjatyw, które sprawiają, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii wieś stała się bardziej przyjazna.

Prace powinny mieć formę opisu lub eseju.

Wskazane jest uzupełnienie prac zdjęciami, rysunkami, infografiką lub filmem.
Maksymalna objętość pracy to 5.000 słów.

Termin składania wniosków: 15 września 2019 r.

Więcej informacji:

http://smart.irwirpan.waw.pl/


Konkurs – aktywizacja seniorów

Program oferujący wsparcie dla podmiotów zajmujących się pomocą osobom starszym poprzez  realizację projektów aktywizujących seniorów. W ramach programu można uzyskać wsparcie finansowe na realizację projektów dotyczących promocji aktywnego spędzania czasu przez seniorów, przestrzegania zasad zdrowego stylu życia oraz działań z obszaru szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej.

Więcej informacji:

https://adameddlaseniora.pl/konkurs/


II edycja konkursu „Małopolska Pszczoła”

Województwo Małopolskie ogłosiło II edycję konkursu „Małopolska Pszczoła”. Konkurs mający na celu ochronę  pszczelich siedlisk, promocję pszczelarstwa oraz edukowanie mieszkańców Małopolski  jest skierowany do organizacji pozarządowych działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września 2019 roku. Więcej informacji o konkursie pod linkiem:

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1649592,ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-wojewodztwa-malopolskiego-w-ob.html


„TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego – I edycja, 2019

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów. Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich
 i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy
z Małopolską Organizacją Turystyczną.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Ponadto, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość / gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, samorządów gospodarczych, stowarzyszeń
 i fundacji turystycznych, przedsiębiorców działających w sektorze usług turystycznych (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych) oraz zarządców szlaków.

Kandydatów do udziału w konkursie można zgłaszać od 21.08.2019 r. do 02.09.2019 r.

Głosowanie rozpocznie się 11.09.2019 r. i potrwa do 29.09.2019 r. 

Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła.

 
http://konkurs.visitmalopolska.pl./


Konkurs „Najlepszy Sołtys Małopolski A.D.2018”

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego już po raz 21 organizuje konkurs pt. „Najlepszy Sołtys Małopolski A.D.2018”. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się w Gminie Zakliczyn w dniu 1 wrzesień 2019. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 5 sierpień 2019, zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową oraz wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin, karta zgłoszenia dostępne pod adresem:

http://www.soltysi.tit.pl/?id=1185


Darowizna na rewitalizację miejsc pamięci.

Program CZUWAMY! PAMIĘTAMY!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Programu Czuwamy! Pamiętamy!, w ramach którego można ubiegać się do 7000 złotych na rewitalizację Miejsc Pamięci.

O środki z kampanii Czuwamy! Pamiętamy! mogą ubiegać się zarówno osoby prawne, jaki jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Wnioski o przyznanie darowizny na renowację miejsc pamięci można składać od 28 maja do 1 lipca 2019 r. za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”, https://grantydarserca.orlen.pl/#/login.

Kontakt: czuwamypamietamy@orlen.pl

Szczegółowe informacje:

http://www.orlendarserca.pl/PL/Pomoc/Strony/czuwamypamietamy.aspx?fbclid=IwAR1WuZn00pctySw0ZjXThXWcUL6PdRgfd9GCP nW9vXX14LW4btIDOFK9NgY


PODSUMOWANIE PROJEKTU MOWES

Zakończył się I etap realizacji Projektu MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, polegający na zdiagnozowaniu jakości współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy w Skale,
a organizacjami pozarządowymi. Zapraszamy do zapoznania się z Raportem podsumowującym wyniki badań w tym obszarze. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Chromniak Prezesce Zarządu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, która realizowała ten Projekt i dzieliła się z nami swoją wiedzą. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom stowarzyszeń z terenu naszej gminy za zaangażowanie, szczególnie szefom i pracownikom Fundacji Leonardo.

Zakończyliśmy pierwszy etap działań, teraz czas na wdrożenie w praktyce nowych rozwiązań. Mocno wierzymy w to, że współpraca między gminą a organizacjami pozarządowymi rozwinie się i będzie satysfakcjonująca dla wszystkich stron. Zachęcamy do zaglądania do zakładki „NGO”, gdzie będą publikowane aktualne wiadomości dla stowarzyszeń.

Wkrótce poinformujemy Państwa o kolejnych działaniach w ramach Projektu.


RAPORT KOŃCOWY


 

Dzień Sąsiada
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych od dwóch lat organizuje w Krakowie akcję Dzień
Sąsiada.
Dlaczego?
Bo warto znać osoby, które mieszkają obok nas – mieć do kogo się zwrócić kiedy wyjeżdżamy
na wakacje, a na naszym balkonie obrodziły pelargonie. Albo kiedy potrzebujemy zostawić
pod okiem zaufanej osoby nasze dziecko. Kiedy jesteśmy chorzy lub starsi i potrzebujemy
żeby ktoś pomógł nam w zrobieniu zakupów. Albo kiedy po prostu potrzebujemy zamienić z
kimś parę zdań. Bo każda społeczna inicjatywa zaczyna się od osób, które mówią sobie
„Dzień dobry. Co słychać?” – potrzebujemy relacji i zaufania żeby zacząć wspólnie działać na
rzecz naszego sąsiedztwa – zawalczyć o lokalny park czy napisać projekt do Budżetu
Obywatelskiego.
Dla kogo jest ta akcja?
Dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych od pokoleń – jak i tych od paru miesięcy, którzy
chcieliby poznać swoich sąsiadów i spędzić z nimi wspólnie czas.
Jak może wyglądać Dzień Sąsiada?
Może być spotkaniem przy wspólnym stole wyniesionym z jednego z mieszkań na podwórko
kamienicy. Może być piknikiem w pobliskim parku lub na placu zabaw. Może być
przyblokowym konkursem na najlepszą szarlotkę. Wybór konwencji zależy od organizatorów
i ich sąsiadów.
Jak pomożemy organizatorom Dni Sąsiada?
Pokazując jak podobne inicjatywy organizowali inni, w Krakowie i innych miastach.
Pomagając zaplanować ten dzień – tak, żeby każdy znalazł tam coś dla siebie i chciał się
włączyć przynosząc kawałek własnego ciasta, czy swoją ulubioną grę planszową.
Przekazując „niezbędnik”, z rzeczami, które pomogą udekorować miejsce i zorganizować
czas.
Pomagając dotrzeć z informacją o ich dniu do sąsiadów – zdradzając tajemnice sąsiedzkiej
promocji.
Akcja trwa od maja do końca lipca 2019 roku
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.dziensasiada.bis-krakow.pl/


Zaproszenie – spotkanie podsumowujące projekt MOWES


Dotacja dla Kół Gospodyń Wiejskich

Koła gospodyń wiejskich (KGW), które złożyły wniosek o wpis do rejestru u Pełnomocnika do Spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą uzyskać dotacje w wysokości od 3.000 do 5.000 złotych. Warunkiem niezbędnym do uzyskania dofinansowania jest założenie rachunku KGW w wybranym banku oraz ewentualne rozliczenie dotacji przyznanej w poprzednim roku .

Rodzaj wsparcia: DOTACJA
Finansowanie: ZALICZKA
Budżet: 40.000.000 zł.
Wysokość wsparcia:  

 

 

– do 3.000 zł (KGW do 30 członków),
– do 4.000 zł (KGW do 31-75 członków),
– do 5.000 zł (KGW ponad 75 członków).

Wkład własny: 0%.
Czas trwania projektu: do 31.12.2019.
Kto może złożyć wniosek ?
Koła gospodyń wiejskich (KGW), które złożyły wniosek o wpis do rejestru u Pełnomocnika do

Spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Wnioski o dofinansowanie mogą składać KGW działające:
– na wsi,
– w miastach do 5.000 mieszkańców,
– w miastach o większej liczbie ludności na obszarach istniejących w nich sołectw.

Na co można uzyskać wsparcie ?
Działalność statutowa kół gospodyń wiejskich.
Opis:
Organizatorem programu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji

Rolnictwa. Rolnictwa.
Po uzyskaniu wpisu do rejestru KGW należy założyć rachunek w wybranym banku.

Po założeniu rachunku należy złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej

w powiatowym biurze ARiMR.
Warunkiem otrzymania dotacji jest rozliczenie pomocy uzyskanej w 2018 roku.

Termin składania wniosków:
od 7 maja 2019 do wyczerpania środków
Źródło / Więcej informacji:
http://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl
https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-2019-r.html?fbclid=IwAR1FoMcGwlLvGqYuRHeLP2LxxzF8fpxoXynN8–FmMDpIrOOMVcaCYPZLP4
Kontakt:
https://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl/strony/kontakt/

Konkurs Moja Mała Ojczyzna

W ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie projektów z zakresu poprawy lokalnej przestrzeni publicznej, pielęgnowania patriotyzmu lokalnego oraz wsparcia infrastruktury placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. Wnioski o dofinansowanie mogą składać organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne, domy kultury, jednostki samorządu terytorialnego oraz koła gospodyń wiejskich. Organizatorem programu jest Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego.

Na co można uzyskać wsparcie ?

Projekty z zakresu:

1. Poprawy lokalnej przestrzeni publicznej towarzyszącej zaspokojeniu potrzeb mieszkańców.
2. Pielęgnowania patriotyzmu lokalnego poprzez upamiętnienie wydarzeń, miejsc oraz bohaterów historycznych (tablice, obeliski, izby pamięci).
3. Wsparcia infrastruktury placówek oświatowych.
4. Wsparcia infrastruktury placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Dotację można przeznaczyć na:
– zakup sprzętu związanego z prowadzonym projektem;
– porady specjalistyczne będące spójnym i uzasadnionym elementem projektu;
– zakup artykułów spożywczych do kwoty maks. 500 zł brutto, na uroczyste zakończenie zrealizowanego projektu;
– pokrycie kosztu usługi księgowej nie przekraczającej 400 zł brutto;
– koszt tablicy informacyjnej.

Więcej informacji:

https://www.fundacja.bgk.pl/program/moja-mala-ojczyzna/


Nabór wniosków do programu EtnoPolska 2019

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków dofinansowanie w ramach programu EtnoPolska 2019. Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

EtnoPolska oparta jest na założeniach polityki zrównoważonego rozwoju – jest odpowiedzią na wyraźnie mniejszą możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczności zamieszkujących obszary oddalone od dużych ośrodków miejskich. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

Program służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

Program EtnoPolska umożliwia również wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

Uprawnione do składania wniosków w programie są:

  • samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych);
  • organizacje pozarządowe;
  • koła gospodyń wiejskich (wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. – Dz.U. z 2018 r. poz. 2212));
  • kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne;
  • podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Nabór wniosków trwa do 29 kwietnia 2019 roku..

Informacji o programie udziela Barbara Tuszyńska, tel. (+48 22) 21 00 178, e-mail: btuszynska@nck.pl w dni robocze w godzinach 10.00–14.00.

Więcej informacji:

https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/etnopolska/aktualnosci/nabor-etnopolska-2019

 

Opracowanie:

Biuro Strategii, Rozwoju i Promocji Gminy Skała, ul. Szkolna 4, 32-043 Skała, tel. +48 123805115

Etno Polska Nabór


Program „ORLEN dla Strażaków”
Program finansuje zakup sprzętu wykorzystywanego w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Wnioski o dofinansowanie mogą składać jednostki straży pożarnej – zawodowe oraz ochotnicze. Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem formularza on-line. Jedna jednostka może złożyć tylko jeden wniosek. Termin składania wniosków: 4 maja 2019 r.
Więcej informacji:
http://www.orlendarserca.pl/PL/NaszaDzialalnosc/Strony/ORLEN-dla-Strazakow.aspx
Źródło:
Biuro Strategii, Rozwoju i Promocji Gminy Skała, ul. Szkolna 4, 32-043 Skała, tel. +48 123805115


Warsztaty dla młodych aktywistów

Zapisz się na bezpłatny warsztat #PoleDziałania, poznaj młodych aktywistów z całej Polski i dowiedz się, jak lepiej działać dla siebie i innych.

Czego się nauczysz, jeśli masz 16-19 lat i jesteś z miejscowości do 20 tys. mieszkańców?
🔸 Rozpoznawania potrzeb ludzi, dla których działasz
🔸 Planowania i realizacji projektów społecznych
🔸 Nawiązywania partnerstw z instytucjami i przedsiębiorcami
🔸 Pracy i komunikacji w grupie
🔸 Promocji działań i pozyskiwania środków
Zapisy do 15 kwietnia!  http://fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

Plakat warsztaty dla młodych aktywistów

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ