CO, GDZIE, KIEDY?

Odwiedziło nas

  • 3 916 428

Komunikaty

  • Dodany przez: Administrator
  • 22 lutego 2016

Małopolska Izba Rolnicza

izby rolnicze zyczenia

Ten opłatek wszystkich łączy, tłumi spory, kłótnie kończy,
ten opłatek może wiele, z nim życzenia płyną szczere.

Wigilijna, cicha noc ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy, kolędować do kołyski.

Do Jezusa Maleńkiego, w biednej szopie zrodzonego,
By swą rączką błogosławił, zmartwień wszystkich nas pozbawił

A Nowy 2018 rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

 

życzy

Elżbieta Dercz z Rodziną

Delegat Izb Rolniczych  

 

  Boże Narodzenie ‚ 2017


Dokumentacja dotycząca szkoleń


Konferencja pn. ” Aktualna rola kobiet w środowisku wiejskim w UE w kontekście aktualnej sytuacji ekonomicznej i problemów społecznych w Europie”

     W dniach 9-10 marca 2017r w Krakowie odbyła się Konferencja poświęcona aktualnej roli kobiet w środowisku wiejskim w UE w kontekście aktualnej sytuacji ekonomicznej i problemów społecznych w Europie. Gminę Skała  reprezentowała Pani Dercz Elżbieta.

Temat przewodni przedstawił prof. Czesław Nowak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Kolejne tematy to: „Zmiany demograficzne i procesy migracyjne na tle rozwoju społeczno – gospodarczym obszarów wiejskich w Polsce” przedstawione przez Panią dr hab. Wiolettę Knapik również z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz „Aktualna ocena zagrożeń środowiskowych dla ludności miast i obszarów wiejskich” – omówił Pan Paweł Ciećko z MWIOŚ.
Omówione również zostały szczegóły dotyczące handlu detalicznego przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Panią Agnieszkę Szewczyk. Wśród gości obecni byli Wojewoda Małopolski Pan Józef Pilch, który wręczył wyróżnionym Paniom odznaczenia „Brązowy Krzyż Zasług” oraz „Zasłużony dla rolnictwa”. Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Pan Stanisław Bartman oraz Prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Czaicki z całym Zarządem.

Dyskusja była bardzo intensywna i maksymalnie wykorzystano na ten cel czas, co spowodowało konieczność dokończenia składania wniosków w formie pisemnej. Jednym z głównych tematów była „ Ustawa łowiecka” i narastający problem szacowania szkód. Wnioskowano również min. o możliwość produkcji maku na tzw. potrzeby własne zgłaszając tylko taką uprawę a nie warunkować produkcji od umowy sprzedaży, udział izb rolniczych w pilotażowych programach min. dot. opieki dziennej dla dorosłych mieszkańców wsi. Konferencje takie przynoszą pozytywne efekty dla osób uczestniczących co ma między innymi na celu wymianę doświadczeń i zdobywanie wiedzy.

Konferencja mir2

Konferencja mir1


 

 

Załączniki: