MENU

Jakość powietrza

Airly

Ekointerwencja

Czyste Powietrze

Rozlicz PIT

NGO

ngo

Stan powietrza

stan powietrza

Odwiedziło nas

  • 7 006 588

Komunikaty

  • Dodany przez: Administrator
  • Aktualności
  • 26 październik 2018
  • Zmodyfikowano: 26 październik 2018

Informacja dotycząca wymiany kotłów w ramach Gminnego Programu dofinansowania do wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych w 2018 roku.

Wymiana kotłów w Gminie Skała w ramach Gminnego Programu dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych.

 

W lipcu bieżącego 2018 roku przystąpiono do realizacji Gminnego programu dofinansowania do wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Skała. Gmina podpisała łącznie 34 umowy z właścicielami budynków mieszkalnych na terenie Gminy Skała na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania na ekologiczne, angażując środki w budżecie Gminy w wysokości 153 tyś zł. Mieszkańcy w większości dofinansowanych inwestycji wymieniają stare źródło ciepła węglowe nieekologiczne na ogrzewanie gazowe. Podpisano umowy z właścicielami budynków mieszkalnych na 25 kotłów gazowych, 7 kotłów węglowych ekologicznych spełniających normy Ecodesign, 2 kotły  na biomasę spełniające normy Ecodesign. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie wysokości do 4,5 tyś zł, rozliczane na podstawie dostarczonych dokumentów. Obecnie trwają prace polegające na odbiorze wykonanych prac oraz rozliczanie dotacji.