Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zabezpieczenie instalacji wodociągowej przed mrozem oraz dostęp do hydrantów p. poż.

W związku z trwającym okresem zimowym Urząd Miasta i Gminy w Skale przypomina swoim Odbiorcom o zachowaniu szczególnej dbałości w kwestii zabezpieczania instalacji wodociągowej oraz wodomierzy przed działaniem mrozu.

W budynkach wskazane jest ogrzewanie lub dogrzewanie pomieszczeń, w których znajdują się wodomierz i urządzenia wodociągowe, a posiadaczy studni wodomierzowych prosimy o należyte ich ocieplenie.

Jeżeli dojdzie do zamarznięcia wody i uszkodzenia wodomierza skutkującego utratą szczelności, należy zamknąć dopływ wody. Gmina nie odpowiada za straty związane z brakiem wody, nie ponosi również odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku zalania.

Jednocześnie zwraca się uwagę na konieczność umożliwienia odpowiedniego dostępu do hydrantów p. poż znajdujących się na ich nieruchomościach dla służb odpowiednich za korzystanie i utrzymywanie ich w należytym stanie.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ