Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wydłużony termin składania wniosków o szacowanie szkód do 31 października 2022 r

Wysokość pomocy, o której mowa w ust. 1, wynosi:

1)                   do 10000 zł –   w przypadku gdy szkody wynoszą powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym w rozumieniu przepisów o podatku rolnym z trzech ostatnich lat poprzedzających rok, w którym wystąpiły szkody, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiły szkody, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wielkości produkcji, lub

2)                  do 5000 zł – w przypadku gdy szkody wynoszą nie więcej niż 30% i nie mniej niż 1% średniej rocznej produkcji rolnej.

 

Wynika z tego, że każdy, u kogo wystąpiła susza i ma szkody, które zostały obliczone za pośrednictwem publicznej aplikacji suszowej może się starać o pomoc finansową z ARiMR nawet, gdy jego szkody w produkcji rolnej wyniosły tylko 1%!

 

Informacja została zamieszczona również na naszej stronie internetowej:

https://mir.krakow.pl/artykuly/Termin-sk%C5%82adania-wniosk%C3%B3w-o-szacowanie-szk%C3%B3d-suszowych-wyd%C5%82u%C5%BCony-do-31-pa%C5%BAdziernika,14990.html

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ