Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wiadomość dla Sołtysów – konkurs „Małopolska Wieś 2019”

Konkurs „Małopolska Wieś 2019” organizowany jest w trzech kategoriach:

1)    Najpiękniejsza Małopolska Wieś,

2)    Nowatorska Małopolska Wieś,

3)    Małopolska Wieś w Sieci.

Przedmiotem oceny w ramach Konkursu w kategoriach Najpiękniejsza i Nowatorska Małopolska Wieś będą inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa w ostatnich 5 latach liczonych od roku poprzedzającego Konkurs, a w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – w ostatnim roku.

Podmiotami uprawnionymi do złożenia zgłoszenia i zawierania umów w ramach Konkursu są gminy z obszaru Województwa Małopolskiego, na terenie których położone są sołectwa biorące udział w Konkursie.

Gmina może zgłosić do Konkursu maksymalnie dwa sołectwa.

Głównym założeniem konkursu jest wyróżnienie sołectw i ich mieszkańców, które aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi. Dlatego oceniana będzie estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne będą lokalne inicjatywy, które pomagają wzmacniać tożsamość lokalną oraz integrują mieszkańców.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 12 kwietnia br.

Więcej informacji:

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1571401,ogloszenie-konkursu-malopolska-wies-2019-skierowanego-do-gmin-z-terenu-wojewodztwa-malopolskiego.html

 

Biuro Strategii, Rozwoju i Promocji Gminy Skała, ul. Szkolna 4, tel. 12 380 51 15

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ