Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ważna informacja dla rolników prowadzących działalność gospodarczą – uwaga na duże podwyżki cen prądu

Szanowni Rolnicy 

Najpóźniej do północy w dniu dzisiejszym – 29 lipca 2019 r. – rolnicy posiadający zarejestrowaną działalność gospodarczą (opłacający podwójną składkę w KRUS), muszą złożyć swoim dostawcom energii elektrycznej stosowne oświadczenie (do pobrania poniżej) – jeżeli chcą nadal w 2019 r. korzystać z niższych taryf stawek za energię elektryczną. 

Rolnicy posiadający zarejestrowaną działalność gospodarczą (opłacający podwójną składkę w KRUS), którzy mają taryfę przemysłową C (taką jak mikro i małe przedsiębiorstwa) i mają taryfę na numerze NIP (rozliczają VAT), a nie na numerze PESEL to – jeżeli chcą nadal w 2019 r. korzystać z niższych taryf stawek za energię elektryczną – muszą złożyć do północy w dniu dzisiejszym (poniedziałek 29 lipca 2019 r.), specjalne oświadczenie potwierdzające bycie końcowym odbiorcą energii elektrycznej

►Oświadczenie odbiorcy końcowego – wzór wniosku (.pdf edytowalny) 

Oświadczenie potwierdzającego status odbiorcy końcowego należy złożyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej – przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowej z danym odbiorcą. Resort energii podkreśla, że złożenie oświadczenia o statusie jest konieczne, bo przedsiębiorstwa obrotu, czyli sprzedawcy prądu, nie posiadają informacji, czy dany odbiorca należy do którejś z wymienionych ustawą grup. 

Wprowadzenie procedury składania oświadczenia stało się niezbędne ze względu na zmiany, jakie zaszły dla średnich i dużych przedsiębiorstw od 1 lipca. Od tego dnia przedsiębiorstwa obrotu nie mają już bowiem obowiązku oferowania dla tych podmiotów cen energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 roku.

Ministerstwo Energii zapewnia, że punkty obsługi głównych sprzedawców prądu będą przyjmować dokumenty w poniedziałek do północy. Oświadczenie można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do 29 lipca (do północy), a decyduje data stempla pocztowego. 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ