Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W dniu 21 czerwca 2022 r. w Zajeździe Kościuszkowskim w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbyła się gala finałowa XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci oraz III Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Oba konkursy przebiegały pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Swoją obecnością galę zaszczycili zaproszeni goście, tj. m.in.  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego –  dr Aleksandra Hadzik, Wojewoda Małopolski – Pan Łukasz Kmita, Dyrektor Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Rolniczego
w Krakowie – dr inż. Michał Szanduła, Z-ca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie – Pan Mirosław Boruta, Z-ca Dyrektora Oddziału Małopolskiego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie
– Pani Elżbieta Wróbel oraz wielu innych gości. Do konkursu plastycznego przystąpiło
 8 213 uczniów z 548 szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Natomiast do konkursu na rymowankę wpłynęło aż 416 prac. Najlepsze prace uczniów, promujące pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego doczekały się uznania i nagród. W pierwszej kolejności nagrody wręczono laureatom konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym, a następnie nagrody otrzymali uczestnicy wyróżnieni w konkursie plastycznym oraz laureaci etapu wojewódzkiego. W tym roku Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie dr Justyna Kosecka uhonorowała Wyróżnieniem Specjalnym jedną z prac plastycznych. Wielkim sukcesem w konkursie plastycznym było zdobycie III miejsca na szczeblu centralnym
w I kategorii wiekowej przez ucznia z województwa małopolskiego – nagrody dla laureata wręczała na gali dr Aleksandra Hadzik – Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Galę uświetnili uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia z Łącka, którzy zaśpiewali rymowankę laureata I miejsca etapu wojewódzkiego, który jednocześnie zdobył uznanie dla swojej pracy na szczeblu centralnym. Na zakończenie dzieci zaprezentowały utwory muzyczne w  akompaniamencie instrumentów muzycznych.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali kluczową rolę bezpieczeństwa
w innowacyjnym gospodarstwie rolnym oraz wagę świadomości dzieci w tym zakresie. Uświadamianie ryzyka i zagrożeń ma szczególne znaczenie w zakresie prac podejmowanych w gospodarstwie rolnym, a organizowane konkursy mają w tym zakresie wymiar edukacyjny i prewencyjny.

 

 

Oddział Regionalny KRUS w Krakowie

modr 1

  mofr5

modr4

modr3

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ