Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019”

Uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019”

W dniu 11 grudnia 2019 roku w budynku Hali Widowiskowo – Sportowej w Skale, ul. ks. St. Połetka 34 odbyło się przekazanie sprzętu strażackiego dla jednostek OSP Sobiesęki i OSP Smardzowice zakupionych ze środków finansowych pochodzących z budżetu Gminy Skała oraz Województwa Małopolskiego.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Pan Krzysztof Wójtowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Pan Dawid Duda – Kierownik Hali Widowiskowo – Sportowej w Skale, Strażacy OSP Sobiesęki i OSP Smardzowice oraz pracownicy Urzędu w Skale.

Gmina Skała pozyskała środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 17 920,00 zł w ramach Konkursu ”Bezpieczna Małopolska 2019”, które zostały przeznaczone na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego, w przypadku Gminy Skała – jednostkom OSP Sobiesęki i OSP Smardzowice. Łączna wartość przeznaczonych środków na realizację zadania wraz z wkładem własnym Gminy Skała to 37 789,79 zł. Dofinansowane zadanie polegało na przekazaniu dotacji celowych przez Gminę Skała Jednostkom OSP Sobiesęki i OSP Smardzowice w ramach, których wymienione Jednostki OSP zakupiły dwa zestawy aparatów powietrznych, dwa zestawy radiotelefonów z mikrofonogłośnikiem oraz sześć zestawów odzieży ochronnej składających się ze specjalistycznych elementów: ubranie ochronne, buty bojowe, hełm, kominiarka, rękawice. Podstawowym uzasadnieniem realizacji zadania jest poprawa i wzrost bezpieczeństwa strażaków w trakcie przeprowadzanych akcji o zróżnicowanym charakterze. Zakupiony sprzęt posiada atesty dopuszczenia i certyfikaty do stosowania w ochronie przeciwpożarowej. Realizacja zadania poprzez zakup sprzętu strażackiego umożliwi efektywne i sprawne usuwanie skutków zagrożeń wywołanych zdarzeniami losowymi, wpłynie na minimalizację degradacji środowiska naturalnego i zmniejszenie zagrożeń oraz skutków kataklizmów w przyrodzie. Jednostki OSP zostały wyposażone w dodatkową, przystosowaną do niebezpiecznych warunków odzież ochronną do działań bojowych dostosowaną do zmieniających się warunków atmosferycznych oraz specjalistyczny sprzęt.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
PRZYZNANYCH PRZEZ SEJMIK WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
W RAMACH KONKURSU „BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA 2019”

W KWOCIE 17 920,00 ZŁ

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ