Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uroczyste przekazanie dwunastu zestawów odzieży ochronnej do działań bojowych w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”

Uroczyste przekazanie dwunastu zestawów odzieży ochronnej do działań bojowych w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018”

 

W dniu 22 listopada 2018 roku w budynku Hali Widowiskowo – Sportowej w Skale, ul. ks. St. Połetka 34 odbyło się przekazanie dwunastu zestawów odzieży ochronnej do działań bojowych dla jednostek OSP Skała i OSP Szczodrkowice (po sześć zestawów na jednostkę OSP) zakupionych ze środków finansowych pochodzących z budżetu Gminy oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Spotkanie odnośnie przekazania dwunastu zestawów odzieży zaszczycili swoją obecnością Pan Tadeusz Durłak – Burmistrz Miasta i Gminy Skała, Pan Jerzy Durłak – Komendant OSP, Pan Dawid Duda – Kierownik Hali Widowiskowo – Sportowej w Skale, Strażacy OSP Skała i OSP Szczodrkowice oraz pracownicy Urzędu w Skale.

 

Gmina Skała pozyskała środki finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 20 689,00 zł w ramach Konkursu ”Bezpieczna Małopolska 2018”, które zostały przeznaczone na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego, w przypadku Gminy Skała – jednostkom OSP Skała i OSP Szczodrkowice. Łączna wartość przeznaczonych środków na realizację zadania wraz z wkładem własnym Gminy Skała to 41 689,00 zł

 

Dofinansowane zadanie polegało na przekazaniu dotacji celowych przez Gminę Skała Jednostkom OSP Skała i OSP Szczodrkowice w ramach, których wymienione Jednostki OSP zakupiły łącznie dwanaście zestawów odzieży ochronnej do działań bojowych. Każdy zestaw składa się ze specjalistycznych elementów: ubranie ochronne, buty bojowe, hełm, kominiarka, rękawice. Podstawowym uzasadnieniem realizacji zadania jest poprawa i wzrost bezpieczeństwa strażaków w trakcie przeprowadzanych akcji o zróżnicowanym charakterze. Zakupione zestawy odzieży ochronnej posiadają atesty dopuszczenia i certyfikaty do stosowania w ochronie przeciwpożarowej. Strażacy otrzymali hełm i kominiarkę, które zapewnią ochronę przed wszelkimi niebezpieczeństwami i ryzykiem utraty zdrowia w wyniku uszkodzenia górnych części ciała – zostanie zapewnione bezpieczeństwo przede wszystkim przed ewentualnymi urazami głowy i szyi. Elementem każdego zestawu są również buty bojowe przeznaczone do tego aby uczestniczyć w akcjach przeprowadzanych w  trudnych warunkach technicznych jak i atmosferycznych towarzyszących działaniom bojowym o różnym charakterze. Poprzez zakup odzieży ochronnej została zapewniona ochrona całego ciała druhów (ubranie ochronne). Rękawice chronić będą dłonie strażaków przed zagrożeniami np. ciężkimi poparzeniami skóry. Realizacja zadania tj. Zakup odzieży ochronnej w liczbie dwunastu zestawów umożliwi efektywne i sprawne usuwanie skutków zagrożeń wywołanych zdarzeniami losowymi, wpłynie na minimalizację degradacji środowiska naturalnego i zmniejszenie zagrożeń oraz skutków kataklizmów w przyrodzie. Realizacja wnioskowanego zadania wyposażyła Jednostki OSP w dodatkową, przystosowaną do niebezpiecznych warunków odzież ochronną do działań bojowych dostosowaną do zmieniających się warunków atmosferycznych. Każdy element zestawu zwiększy komfort pracy strażaków, w tym komfort biologiczny użytkownika (strażaka).

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
PRZYZNANYCH PRZEZ SEJMIK WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
W RAMACH KONKURSU „BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA 2018”
W KWOCIE 20 689,00 ZŁ

malopolska logo

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ