MENU

Jakość powietrza

Airly

Ekointerwencja

Czyste Powietrze

Rozlicz PIT

NGO

ngo

Stan powietrza

stan powietrza

Odwiedziło nas

  • 6 983 469

Komunikaty

  • Dodany przez: Administrator
  • Aktualności
  • 22 lutego 2017
  • Zmodyfikowano: 24 lutego 2017

Uczynić z Dymu Ciepło – pokaz na żywo w Skale

W dniu 4.02.2016r. tj. w sobotę na Rynku w Skale odbyło się kolejne spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami, warsztaty i pokaz na żywo  pn. „Uczynić z dymu ciepło” zaprezentowane przez przedstawicieli grupy Rybnik Bez Dymu, która została zaproszona do naszej Gminy przez Burmistrza Miasta i Gminy Skała.

Zaprezentowano ekonomiczne i ekologiczne spalanie węgla i innych paliw stałych, jako jeden ze środków ograniczenia niskiej emisji. Przedstawiono zainteresowanym uczestnikom jak poprawnie eksploatować kotły centralnego ogrzewania i  spalać węgiel w sposób bezdymny, co jest ogromnie ważne w miejscowościach o gęstej zabudowie jak np. w Skale. Dym, zanieczyszczone powietrze, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych przeszkadza wszystkim. Problem nasila się zwłaszcza w okresie grzewczym, gdzie mieszkańcy rozpalają w piecach. Aby tak nie było, pokazano uczestnikom na żywo jak palić, aby ograniczyć maksymalnie ilość emitowanego dymu.

Mieszkańcom, którzy nie mogli uczestniczyć w pokazie oraz warsztatach na temat ekologicznego  palenia, polecamy stronę internetową www.czysteogrzewanie.pl gdzie można uzyskać wiele informacji oraz obejrzeć  pokaz,  który został zaprezentowany w Skale.

  • Czyste ogrzewanie

www.czysteogrzewanie.pl