Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Stowarzyszenie „Orli Szlak” organizuje Festiwal Filmowy „Mała Ojczyzna”

Stowarzyszenie „Orli Szlak” organizuje Festiwal Filmowy „Mała Ojczyzna” w Pieskowej Skale, który ma być interdyscyplinarnym wydarzeniem kulturowym prezentującym obrazy przedstawiające tytułową Małą Ojczyznę okiem mieszkańca. Festiwal ten wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zwracają się do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich oraz szkół artystycznych, aby zaprezentowali swoje filmy podczas tej imprezy. Wszystkie dzieła zostaną opublikowane, a najlepsze nagrodzone.
Festiwal odbędzie się w dniach od 16 do 19 sierpnia 2018 r.

Główna nagroda to 10 000 zł. Konkurs został podzielony na następujące sekcje: SEKCJA SPECJALNA: FILM OPOWIADAJĄCY HISTORIĘ MOJEJ MIEJSCOWOŚCI Związana jest z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918. Do tej sekcji można zgłaszać filmy, które związane są z historią polskiej drogi do niepodległości. • Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy. • Do tego Konkursu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i animowane.

FILM UKAZUJĄCY PIĘKNO MOJEJ MIEJSCOWOŚCI • Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy. • Filmy w tej sekcji powinny trwać maksymalnie 12 minut i być nagrane za pomocą telefonu komórkowego lub innego rejestratora wideo. FILM Z DRONA • Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy. • Filmy w tej sekcji powinny trwać maksymalnie 12 minut, zarejestrowanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w rejestrator wideo. • Do tego Konkursu można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne. Konkursy są podzielone na kategorie wiekowe.
Partnerem Festiwalu jest Fundacja PZU.
Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: www.orliszlak.pl

ZAŁOŻENIA FESTIWALU FILMOWEGO „MAŁA OJCZYZNA” w Pieskowej Skale
Festiwal „Mała Ojczyzna” w Pieskowej Skale ma być interdyscyplinarnym wydarzeniem kulturowym prezentującym obrazy przedstawiające tytułową Małą Ojczyznę okiem mieszkańca. Zamierzamy promować regiony poprzez ukazywanie w filmie miejsc, które u odbiorcy wywołają refleksję, zachwyt i pragnienie naocznego poznania tego, co zobaczy na ekranie.

Organizatorzy przyjęli sobie za zadanie upowszechnianie i prezentację filmów stworzonych przez twórców, którzy za pomocą telefonu komórkowego lub innych dostępnych narzędzi wideorejestracji nakręcą film ze swojego regionu. Ma to być krótka forma (do 12 minut) reklamy najciekawszego, najpiękniejszego, lub najbardziej wzruszającego miejsca, historycznego obiektu lub przyrody, zarejestrowanego przez młodego twórcę.
Festiwal pragniemy zorganizować w Pieskowej Skale architektonicznej perełce XIV wieku, położonym w Ojcowskim Parku Narodowym, na samym jego skraju. Ta historyczna budowla powstała jako ogniwo w łańcuchu fortyfikacyjnym, chroniącym szlak handlowy z Krakowa na Śląsk. Obecnie to jeden z nielicznie tak pięknie zachowanych zabytków architektury renesansowej w Polsce. Miejsce to w połączeniu z prezentowanymi przez nas dziełami ma pomóc widzowi wejść w mistyczny świat filmu, kultury, sztuki i historii.
Dodatkowymi celami festiwalu są: 1. działanie na rzecz kultury, w szczególności w obszarze filmu i audiowizualności, 2. wspieranie inicjatyw lokalnych, w tym młodzieżowych, służących powstawaniu sztuki i kultury, 3. realizacja działań edukacyjnych i naukowych w zakresie szerzenia wiedzy o sztuce filmowej lub poprzez sztukę filmową, 4. promowanie nowoczesnej edukacji kulturalnej w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Szczególną uwagę pragniemy poświęcić tworzeniu filmów przez twórców młodego pokolenia. Organizator Festiwalu Stowarzyszenie Młodych Twórców Kultury i Sztuki Filmowej „Orli Szlak” zamierza zwrócić się z propozycją do szkół o zorganizowanie kółek filmowych, podczas których uczniowie pod opieką nauczycieli i przy pomocy animatorów naszego stowarzyszenia będą tworzyć filmy festiwalowe, jak również małe formy informacyjne, w których ukażą historię i piękno rodzinnego regionu.

 SEKCJE KONKURSOWE

SEKCJA SPECJALNA:

FILM OPOWIADAJĄCY HISTORIĘ MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Związana jest z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918. Do tej sekcji można zgłaszać filmy, które związane są z historią polskiej drogi do niepodległości.

• Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.

• Do tego Konkursu można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne i animowane.

• Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe:

 

I –szkoły podstawowe

II –gimnazja

III –szkoły średnie.

FILM UKAZUJĄCY PIĘKNO MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

• Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowych oraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.

• Filmy w tej sekcji powinny trwać maksymalnie 12 minut i być nagrane za pomocą telefonu komórkowego lub innego rejestratora wideo.

• Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe:

 

I –szkoły podstawowe

II –gimnazja

III –szkoły średnie.

FILM Z DRONA

• Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów, amatorów, amatorskich grup filmowychoraz zapaleńców, którzy sami realizują filmy.

• Filmy w tej sekcji powinny trwać maksymalnie 12 minut, zarejestrowanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w rejestrator wideo.

• Do tego Konkursu można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne.

• Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe:

 

I –szkoły podstawowe

II –gimnazja

III –szkoły średnie.

mała ojczyzna

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ