Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rozpoczęcie realizacji projektu dotyczącego Odnawialnych Źródeł Energii

Rozpoczęcie realizacji projektu dotyczącego Odnawialnych Źródeł Energii

 

W gminie Kocmyrzów-Luborzyca spotkali się przedstawiciele gmin – w tym gminy Skała, które uczestniczą w największym w Małopolsce projekcie budowy odnawialnych źródeł energii. Inwestycje w 41 współpracujących gminach mają kosztować 68 mln 991 tys. zł. Samorządy tworzące partnerska grupę właśnie otrzymały dotacje na to zadanie wyniesie ona 36 mln 156 tys. zł. We wtorek w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, która jest liderem projektu szefowie współpracujących gmin omawiali formalności związane z przygotowaniem przetargów i podpisaniem umów z mieszkańcami. Samorządowcy wyliczają, że dzięki projektowi na dachach domów lub na podwórkach mieszkańców zostanie zamontowanych 3796 instalacji odnawialnych źródeł energii: ogniw fotowoltaicznych, solarów, pomp ciepła oraz kotów opalanych biomasą. Założenia są takie, że mieszkańcy otrzymają dofinansowanie 60 proc. kosztów montażu tych instalacji.

Źródło:

 http://www.dziennikpolski24.pl/region/region-podkrakowski/a/kocmyrzowluborzyca-beda-tysiace-kolektorow-ogniw-fotowoltaicznych-i-pomp-ciepla-sa-pieniadze-na-odnawialne-zrodla-energii,13328586/

 

Harmonogram działań:

  1. Rozpoczęcie podpisywania umów z mieszkańcami.
  2. Przygotowanie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy.

Rzeczowa realizacja projektu (montaż urządzeń)  – od 2019 roku.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ