Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Projekt OZE – aktualności

nagłówek - malopolskaProjekt OZE – aktualności

Gmina Skała podpisała umowy na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w domach mieszkańców z dofinansowaniem w ramach partnerskiego projektu dla gmin Małopolski – 30 kwietnia 2020 r. z firmą Flexipower Group Sp. z o.o. sp.k na montaż 17 kolektorów słonecznych i 8 maja 2020 r. z firmą Sanito sp. z o.o. na montaż 43 paneli fotowoltaicznych i 4 pomp ciepła w domach mieszkańców uczestniczących w projekcie.  

Montaż instalacji OZE na domach prywatnych w ramach projektu, w którym uczestniczy 40 gmin z województwa małopolskiego, w tym gmina Skała, możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wartość projektu dla Gminy Skała wynosi 1 076 552,45 zł. Wkład własny mieszkańców wynosi 40 proc. wartości instalacji plus podatek VAT od instalacji, a wartość dofinansowania to 60 proc. kosztów instalacji netto.

Harmonogramy realizacji poszczególnych działań dla Gminy Skała przewidują rozpoczęcie montażu instalacji od października br. W przypadku paneli fotowoltaicznych o mocy powyżej 6,5 kW, montaż instalacji rozpocznie się już w czerwcu.

Przed montażem Gmina Skała rozpocznie wysyłkę wezwań do zapłaty do osób, które podpisały umowy. Zgodnie z zawartą umową organizacyjno-finansową wkład własny płatny jest w terminie do 14 dni od otrzymania pisma dostarczonego za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Dofinansowanie „Partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego” pochodzi z działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie: 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Liderem projektu jest gmina Kocmyrzów-Luborzyca.

 

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ