Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Poloneza czas zacząć

Szanowni Państwo !

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na patriotyczny wieczór – na nasze gminne święto wolności, który odbędzie się 16 listopada 2018r w Hali Widowiskowo –Sportowej w Skale –

„Poloneza czas zacząć – Radosne, wielobarwne święto wolności, ukazujące Niepodległą Polskę z jej tradycją , kulturą i bohaterami”

Wyjątkowy dla Polaków czas 100 lecia odzyskania niepodległości, chcemy uczcić wieczornicą – świętem wolności. Zapraszamy mieszkańców i gości na piękny patriotyczny wieczór, na którym podkreślimy wielką wartość wolności, wartości jakie niesie i radość jaka z niej płynie. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie spektakl muzyczny Baletu Cracovia Danza „Poloneza czas zacząć”, poloneza dworskiego i szlacheckiego, dumnego jak dawni sarmaci i wykwintnego niczym barokowi dworzanie. Do czasu niepodległości wprowadzą nas tanecznym krokiem tancerze i w ostatnim obrazie spektaklu, symbolicznie przedstawiającym rok 1918, poloneza zatańczą radujący się z wolności ułani. Bazujące na źródłach choreografie do spektaklu przygotowali Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz Leszek Rembowski. Dużą rolę odgrywają w przedstawieniu także piękne kostiumy zaprojektowane przez Monikę Polak-Luścińską, inspirowane historycznymi rycinami, doskonale uzupełniające obraz obyczajowości dawnych Polaków.   Po spektaklu zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa artystów, którzy swoje postrzeganie wolności ukażą na obrazach. W wystawie udział wezmą : Ryho Paprocki, Jerzy Szerstobitow, Larysa Morawska, Samvel Paremuzyan, Michał Kwarciak, Aleksander  Kubis, Konrad Kuźniewki, Anna Siek, Jacek Siek, Adam Pochopień, Piotr Marciński i Wiktor Paprocki.    

PLAKAT ostatnia wersja

 

logo_pl

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata  2017-2022.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ