Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Planowana akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W związku z pismem z dnia 3.09.2018r.  znak: WIW- ChZ.913.6.43.2018   Małopolskiego  Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie, Burmistrz Miasta i Gminy Skała informuje:

W dniach  od 27 września do 6 października 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana będzie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się;

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy w  kagańcu,

2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,

3) nie dotykać , nie podnosić  a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rekach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie, ul. Lublańska 11 ,  tel. 12 4112569.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ