Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:48 – gwałtowne wzrosty stanów wody

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:48

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

 

Ważność: od godz. 13:00 dnia 24.06.2021 do godz. 09:00 dnia 25.06.2021

Obszar: Zlewnia Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Nidy, Czarnej, Wisłoki, Wisłoka, Sanu, Kamiennej oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły  (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 65%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin

 

Kamil Fijał
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ