Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ochrona powietrza, niska emisja Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w Gminie Skała

Jak od kilku lat, tak i w tym roku edukujemy dzieci i młodzież w naszej Gminie w zakresie ochrony powietrza i wpływu niskiej emisji na zdrowie i życie człowieka.

W październiku 2016 roku  we wszystkich placówkach oświatowych Gminy Skała przeprowadzane są zajęcia i lekcje edukacyjne o tej tematyce. Przy tej okazji propagowane są ulotki, plakaty edukacyjne przeznaczone dla mieszkańców przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Skała. Dzieci przy tej okazji zaniosą materiały edukacyjne do domów i omówią zagadnienie z dorosłymi członkami rodzin.

Zajęcia cieszą się zainteresowaniem oraz aktywnością młodych słuchaczy. Dzieci rozważają i poznają znaczenie powietrza, jako czynnika niezbędnego do życia na Ziemi. Poznają źródła zanieczyszczeń powietrza, jego wpływu na zdrowie i życie ludzkie. Prowadzący zajęcia przedstawia proste reakcje chemiczne obrazujące wpływ niektórych czynników środowiskowych związanych z emisją szkodliwych gazów i pyłów do powietrza na otaczające nas środowisko.  Omawiane są również tematy dotyczące wpływu zanieczyszczeń na żywność,  rośliny, zwierzęta, zabytki itp.

Dzieci chętnie uczestniczą w rozmowach tematycznych. Wykazują się dużą wiedzą i zainteresowaniem tematem. „Niska emisja” rozważana i omawiana jest w gronie dzieci i młodzieży Gminy Skała w zakresie i znaczeniu globalnym oraz lokalnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na możliwości  działania każdego z nas na poprawę jakości powietrza w bezpośrednim otoczeniu i środowisku. Wspólnie omawiane są możliwości każdego człowieka w świadomym dążeniu do obniżania niskiej emisji, jako bardzo szkodliwego czynnika środowiskowego.

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ