MENU

Jakość powietrza

Airly

Ekointerwencja

Czyste Powietrze

Rozlicz PIT

NGO

ngo

Stan powietrza

stan powietrza

Odwiedziło nas

  • 6 983 524

Komunikaty

  • Dodany przez: Administrator
  • Aktualności
  • 25 październik 2016
  • Zmodyfikowano: 25 październik 2016

Ochrona powietrza, niska emisja Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w Gminie Skała

Jak od kilku lat, tak i w tym roku edukujemy dzieci i młodzież w naszej Gminie w zakresie ochrony powietrza i wpływu niskiej emisji na zdrowie i życie człowieka.

W październiku 2016 roku  we wszystkich placówkach oświatowych Gminy Skała przeprowadzane są zajęcia i lekcje edukacyjne o tej tematyce. Przy tej okazji propagowane są ulotki, plakaty edukacyjne przeznaczone dla mieszkańców przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Skała. Dzieci przy tej okazji zaniosą materiały edukacyjne do domów i omówią zagadnienie z dorosłymi członkami rodzin.

Zajęcia cieszą się zainteresowaniem oraz aktywnością młodych słuchaczy. Dzieci rozważają i poznają znaczenie powietrza, jako czynnika niezbędnego do życia na Ziemi. Poznają źródła zanieczyszczeń powietrza, jego wpływu na zdrowie i życie ludzkie. Prowadzący zajęcia przedstawia proste reakcje chemiczne obrazujące wpływ niektórych czynników środowiskowych związanych z emisją szkodliwych gazów i pyłów do powietrza na otaczające nas środowisko.  Omawiane są również tematy dotyczące wpływu zanieczyszczeń na żywność,  rośliny, zwierzęta, zabytki itp.

Dzieci chętnie uczestniczą w rozmowach tematycznych. Wykazują się dużą wiedzą i zainteresowaniem tematem. „Niska emisja” rozważana i omawiana jest w gronie dzieci i młodzieży Gminy Skała w zakresie i znaczeniu globalnym oraz lokalnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na możliwości  działania każdego z nas na poprawę jakości powietrza w bezpośrednim otoczeniu i środowisku. Wspólnie omawiane są możliwości każdego człowieka w świadomym dążeniu do obniżania niskiej emisji, jako bardzo szkodliwego czynnika środowiskowego.