Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nieodpłatna pomoc prawna

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że w wybranych lokalizacjach na terenie powiatu krakowskiego mieszkańcy Gminy Skała już po raz trzeci mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy radcy prawnego lub adwokata. Pomoc prawna świadczona jest w Skale, w budynku przy ul. Bohaterów Września 42, zgodnie z następującym harmonogramem:

– w poniedziałki:          13:00 – 17:00

– we wtorki:                 11:00 – 15:00

– w środy:                   11:00 – 15:00

– w czwartki:               9:00 – 13:00

– w piątki:                    8:00 – 12:00

W następujących dniach punkt będzie działał w godzinach 9:00 – 17:00: 4 stycznia, 5 kwietnia, 10 maja, 17 maja, 24 maja, 16 sierpnia, 8 listopada, 13 grudnia oraz 20 grudnia 2018 roku.

Proszę mieć na uwadze, iż nie wszyscy pozostają osobami uprawnionymi do skorzystania z darmowej pomocy prawnej. Pomoc ta, co do zasady – przysługuje jedynie osobie spełniającej co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

1) nie ukończyła 26 lat, lub ukończyła 65 lat,

2) jest w ciąży (w tym wypadku pomoc prawna ogranicza się do zakresu związanego z ciążą i urodzeniem dziecka),

3) posiada Kartę Dużej Rodziny (kartę taką pod pewnymi warunkami uzyskują osoby posiadające na wychowaniu minimum troje dzieci,

4) posiada status kombatanta, weterana działań poza granicami państwa lub weterana poszkodowanego i dysponuje odpowiednio stosownym zaświadczeniem lub legitymacją,

5) znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub zagrożenia,

6) w okresie 12 miesięcy wstecz otrzymała jedno z 23 świadczeń (pieniężnych lub niepieniężnych) opisanych w ustawie o pomocy społecznej.

Szczegółowe informacje dotyczące działania darmowej pomocy prawnej na terenie powiatu krakowskiego mogą Państwo uzyskać pod adresami:

Powiatu Krakowskiego

nieodpłatna pomoc prawna powiat krakowski

radca prawny Kraków
 

 

Zachęcamy mieszkańców Gminy Skała do skorzystania z oferowanej pomocy prawnej.

 

Z wyrazami szacunku
radca prawny Bernard Jirnov
Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ