Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Małopolska bez smogu – czas przestać truć! Debata

„Małopolska bez smogu – czas przestać truć!” – już jutro odbędzie się  otwarta debata podsumowująca akcję Radia Kraków i PAS. Zapraszamy 13 grudnia  o godz. 18.00 do  Studia im. Romany Bobrowskiej – przyjdź, posłuchaj, zabierz głos!

Przez 6 tygodni, od 31 października do 9 grudnia, w ramach akcji „Małopolska bez smogu” przenośne pyłomierze sprawdzały jakość powietrza w 9 gminach krakowskiego „obwarzanka”.
Z przeprowadzonych w ramach akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego pomiarów jasno wynika, że problem jakości powietrza nie zamyka się w granicach administracyjnych Krakowa. Co pyłomierzowa akcja Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego uświadomiła władzom gmin sąsiadujących z Krakowem? Jaka będzie ich odpowiedź na zagrożenia związane
z niską emisją?  I wreszcie – jak przebiegają działania dotyczące poprawy jakości powietrza na terenie całej Małopolski?

 

O tym już jutro podczas kolejnej Otwartej Debaty Radia Kraków „Małopolska bez smogu – czas przestać truć!” dyskutować będą:

 

Wojciech Kozak – Wicemarszałek Małopolski

Witold Śmiałek –  Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza

Ryszard Listwan – Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska

Andrzej Guła  – Polski Alarm Smogowy

Elżbieta Burtan – Wójt Gminy Zabierzów, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska

Adam Twardowski – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niepołomice

oraz władze gmin, w których prowadzone były pomiary jakości powietrza w ramach akcji Radia Kraków i PAS „Małopolska bez smogu”.

 

Zapraszamy we wtorek 13 grudnia do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.  Początek debaty o godz. 18.00. Prowadzenie: Jacek Bańka. Wstęp wolny – zapraszamy do dyskusji.  Transmisja debaty na antenie Radia Kraków, transmisja wideo na  stronie www.radiokrakow.pl.

Partnerzy akcji „Małopolska bez smogu”: Polski Alarm Smogowy, Województwo Małopolskie.

Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju

Akcja prowadzona we współpracy z gminami: Zielonki, Niepołomice, Liszki, Zabierzów, Mogilany, Wieliczka, Skała, Słomniki i Igołomia-Wawrzeńczyce.

Małopolska bez smogu_debata plakat

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ