Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kontrola posesji w zakresie spalania odpadów w instalacjach centralnego ogrzewania oraz w piecach domowych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Skała,

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców Gminy Skała dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza poprzez spalanie różnego rodzaju odpadów oraz złej jakości węgla Burmistrz Miasta i Gminy Skała w trosce o zdrowie mieszkańców zwrócił się do Komendanta Komisariatu Policji w Skale o przeprowadzenie kontroli monitorujących proces spalania w kotłach centralnego ogrzewania.

Kontrole przeprowadzone zostaną przez policjantów tut. Komisariatu Policji, a ich wyniki będą sankcjonowane w oparciu o przepisy ustawy o odpadach:

Zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze. zm.) art. 191 – „Kto, wbrew przepisowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do Mieszkańców o powiadamianie Komisariatu Policji w Skale w przypadkach zaobserwowania spalania odpadów w paleniskach domowych.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ