Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Informacja o zmianie stawki za odpady i kompostowniku

Informujemy, że Uchwały nr XVI/171/20 Rady miejskiej w Skale z dnia 28 stycznia 2020 roku ze od 1 marca 2020 roku obowiązują nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

  1. Opłata za gospodarowanie odpadami za miesiące styczeń oraz luty nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego, natomiast od marca obowiązują nowe stawki.
  2. Od marca opłata za odpady naliczana będzie od mieszkańca w wysokości 25,00 zł/miesiąc/ za osobę.
  3. W wprowadzono ulgę dla osób, które kompostują BIO-odpady w kompostowniku przydomowym (nie będą oddawać BIO-odpadów w workach brązowych wg. harmonogramu odbioru, lub przywozić na PSZOK), ulga ta wynosi 4,00zł/miesiąc/gospodarstwo. Kompostownik można wykonać we własnym zakresie lub zakupić gotowy z tym zastrzeżeniem, że nie może on powodować uciążliwości dla nieruchomości sąsiednich.
  4. Każdy kto chce uzyskać ulgę ze względu na fakt iż posiada kompostownik musi złożyć nową deklarację.
Co można kompostować Nie podlega kompostowaniu
Miękkie części uprawianych roślin, ścięta trawa, liście, drobne gałęzie, chwasty, małe kawałki drewna, spadłe owoce, odpady po warzywach i owocach, obierki po owocach i warzywach, skórki z bananów, resztki owoców cytrusowych, resztki produktów mleczarskich, stary chleb, fusy po herbacie i kawie z filtrem jeśli jest papierowy, herbata ekspresowa, skorupiki od jajek Kości, mięso, gotowane warzywa, zepsuta żywność, płynne resztki jedzenia, odchody zwierzęce, tkaniny, materiały nieorganiczne, sztuczne materiały organiczne, papier, papierosy, materiały i substancje zanieczyszczone zawierające metale ciężkie lub toksyczne związki organiczne, resztki roślin porażone chorobami
  1. Worki na BIO-odpady można pobrać na dzienniku podawczym oraz na PSZOKu
  2. W przypadków nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe ustalono stawkę opłaty ryczałtowej w wysokości 150,00 zł/rok.

grafika smieci

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ