Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Festiwal Ginących Zawodów – rzemiosło małopolskie w służbie kreatywności

UWAGA! CIEKAWE WYDARZENIE!

„Festiwal Ginących Zawodów – rzemiosło małopolskie w służbie kreatywności”.

Festiwal odbędzie się w Skale, 20 października 2018 r.

Organizatorem jest Fundacja Forum Klastrów Małopolski, a wydarzenie współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości pn. „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”.

Celami projektu są m. in prezentacja oraz promocja wyrobów małopolskich rzemieślników i przedstawicieli branż chronionych oraz zanikających, pozyskiwanie nowej wiedzy i rozwijanie kompetencji sektora kreatywnego, jak również przekazanie zainteresowanym mieszkańcom województwa tajników rzemiosł ginących. Do projektu zaproszona zostanie również kilkuosobowa delegacja rzemieślników z Węgier, co wpłynie pozytywnie na budowanie i wspieranie współpracy pomiędzy oboma krajami. Event obejmował będzie nie tylko prezentację dokonań rzemieślników i artystów, ale również prezentacje i warsztaty dla odwiedzających Festiwal mieszkańców, debaty ze specjalistami ze środowiska kreatywnego, które ma wpływ na rozwój rzemiosła oraz prelekcje dotyczące ginących zawodów w Małopolsce i na Węgrzech.

Zapraszamy przedstawicieli z GMINY SKAŁA do udziału w Festiwalu, także jako WYSTAWCY.

Fundacja zapewni namioty/pawilony, które ustawione zostaną na płycie Rynku
20 października b.r. Całe wydarzenie przewidziane jest w godzinach 10.00-18.00 dla zwiedzających. W ramach obecności i prezentacji podczas całego jednodniowego wydarzenia, wystawcy będą mogli prowadzić sprzedaż wyrobów i usług (koniecznym jest posiadanie kasy fiskalnej).

Branże chronione i zanikające uczestniczące w Projekcie „Festiwal Ginących Zawodów – rzemiosło małopolskie w służbie kreatywności”

 1. Szewstwo naprawkowe
 2. Obuwnictwo miarowe
 3. Krawiectwo naprawkowe
 4. Krawiectwo miarowe
 5. Modniarstwo, czapnictwo, kapelusznictwo
 6. Stolarstwo
 7. Tapicerstwo
 8. Garncarstwo
 9. Witrażownictwo
 10. Usługi zegarmistrzowskie w zakresie naprawy zegarków i zegarów
 11. Kowalstwo artystyczne
 12. Złotnictwo artystyczne
 13. Grawerstwo
 14. Kaletnictwo
 15. Rzeźba w drewnie
 16. Lutnictwo
 17. Filatelistyka
 18. Piekarnie, cukiernie, lodziarnie (w których produkcja i sprzedaż pieczywa prowadzona jest w tym samym lokalu przez mikroprzedsiębiorców, z wyłączeniem podmiotów oferujących wytwarzane przez siebie produkty w więcej niż jednym lokalu lub na stoisku w obiekcie handlowym).

 

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami telefonu:

Fundacja Forum Klastrów Małopolski: tel: 730 545 645

Biuro Strategii, Rozwoju i Promocji Gminy Skała: tel: 12 380 51 15, integracja@skala.pl

Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 30 sierpnia 2018 r.

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ