Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego ws jakości wody

Szanowni Państwo,
zgodnie z decyzją nr 472/19 z 16 września 2019 r. z godziny 16:31 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi podawanej z ujęcia wody Sobiesęki zaopatrującej w wodę konsumentów w miejscowościach:
Sobiesęki oraz
Skała
– ul. Polna
– ul. Pasternak
– ul. Sobieskiego
– ul. Nowa
– ul. Targowa
– ul. Mleczna
– ul. Nullo
– ul. Szewska
– ul. Wolbromska
– ul. Topolowa
– Plac Konstytucji 3 Maja
– ul. Armii Krajowej
– ul. Łokietka
– ul. Sobiesęki
– ul. Na Podgóry
– ul. Krzywa
– ul. Wąska
– ul. Krótka
– ul. Gołębia
– ul. Graniczna
– ul. Wejściowa
w związku ze spełnieniem wymagań określonych w załączniku Nr 2 część A rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dla pozostałych miejscowości nadal pozostaje w mocy decyzja o braku możliwości spożywania wody. Pracujemy nad usunięciem problemu złej jakości wody z ujęć w Minodze i Cianowicach. Kolejne próbki wody pobrane zostały dzisiaj i przekazane do laboratorium.

Cały dzisiejszy dzień byliśmy w kontakcie z laboratorium oczekując na oficjalne protokoły z badań – dotarły do nas dopiero ok. godz. 15.00.
Natychmiast zostały przekazane do PPIS celem analizy i oczekiwaliśmy na decyzję, która przyszła o 16:31.

Stale realizujemy wskazówki specjalistów tych instytucji co do poprawy jakości wody, aby jak najszybciej przywrócić jej przydatność do spożycia. Pojemniki 1 000 l z obszaru, w którym możliwe jest spożywanie wody zostaną przeniesione na inny teren, aby jeszcze bardziej ułatwić Państwo dostęp do niej. Nowe lokalizacje pojemników podam jak tylko zostaną przeniesione i uzupełnione w wodę.

Bardzo przepraszamy, że trwa to tyle czasu, ale zgodnie z obowiązującymi procedurami nie mogliśmy podać oficjalnej informacji bez decyzji Inspektora Sanitarnego. Temat jakości wody traktujemy priorytetowo mając na uwadze przede wszystkim Państwa zdrowie.

Komunikat nr 2

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ