Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Czarodziejski Kuferek- rodzinne podróże po świecie bajek, teatru i muzyki – nagrodzony projekt Centrum Kultury

Czarodziejski Kuferek- rodzinne podróże po świecie bajek, teatru i muzyki – nagrodzony projekt Centrum Kultury.

 

Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale, otrzymało nagrodę  w IX edycji konkursu grantowego „Na dobry początek” organizowanego przez Fundację BGK.  Złożony projekt znalazł się wśród 60 nagrodzonych z pośród  577, które wpłynęły na konkurs.

 

Celem konkursu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich i z małych miejscowości, a także wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci oraz integracji wielopokoleniowej.

Nasze działania kierujemy  do rodzin oraz dzieci pochodzących z gminy Skała.   W ramach projektu zakładamy prowadzenie zajęć edukacyjnych  dla dwóch grup dzieci: I grupa – dzieci w wieku 3-5 lat, II grupa – dzieci w wieku 6-8 lat , w tym wspólnych zajęć, w których udział wezmą całe rodziny oraz specjalistycznych warsztatów dla rodziców.

Od stycznia do czerwca zapraszamy dzieci we czwartki na jednogodzinne bezpłatne zajęcia podczas których dzieci będą miały zorganizowane zabawy teatralne, umuzykalniające z instrumentami perkusyjnymi, zabawy ruchowe z elementami tańca czy zajęcia plastyczne.  Nazwa Czarodziejski Kuferek nawiązuje do tajemniczego kufra, w którym kryją się niespodzianki, ciekawe przedmioty pomocne w zajęciach i nagrody dla dzieci. Prowadzącą zajęcia będzie pani Magdalena Pawlik. W czasie spotkań zorganizujemy dwa zajęcia specjalistyczne dla dzieci prowadzone przez psychologów : „Rozumienie emocji” oraz „Radzenie sobie z emocjami” . Mamy też w planach zaprosić wszystkich chętnych rodziców  na dwa warsztaty prowadzone przez krakowską Poradnię Rozwoju Dziecka i Rodziny „CRESCO” – Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.  Spotkania odbywać się będą w dni wolne od pracy, a ich tematy to: Jak radzić sobie z (trudnymi) emocjami dziecka i Dobra komunikacja – jak ustalać zasady i zachęcać dzieci do współpracy. Niestety bycia dobrym rodzicem w szkołach nie uczą, zaś jakie to jest trudne wie każdy rodzic, więc nie potrzeba dodatkowych dowodów na to, że takie warsztaty są potrzebne i wartościowe.

Nadrzędnym celem naszego projektu jest umacnianie więzi rodziny. W czasach, kiedy brakuje czasu na wspólny odpoczynek czy zabawę, niosących tak wiele wartości i dla dzieci i dla rodziców, chcemy poprzez projekt stworzyć

warunki dla bycia razem. Zachęcamy rodziców do zaangażowania w projekt i zapisy dzieci.  Zależy nam bardzo aby z zajęć skorzystały dzieci z rodzin mniej zamożnych – zajęcia są atrakcyjne a nie trzeba za nie płacić.

 

Partnerami projektu są: Miejsko – Gminny Ośrodka Pomocy Społecznej w Skale, Szkoła Podstawowa w Skale, oraz Przedszkole Samorządowe w Skale .

Informacje i zapisy: Dom Kultury w Skale, tel. 12 389 10 91, www.kulturaskala.pl

 

Grzegorz Kowalik

Na_Dobry_Poczatek

Fundacja_BGK_logo

czarodziejski kuferek projekt ost

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ