Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Apel do Mieszkańców Gminy Skała! Trwa sezon grzewczy

A P E L  DO  M I E S Z K A Ń C Ó W  G M I N Y   S K A Ł A  !!!

TRWA SEZON GRZEWCZY,

PALENIE W PIECACH I ZWIĄZANA Z TYM EMISJA GAZÓW I PYŁÓW DO POWIETRZA, ZADYMIENIE OKOLICY

 

W związku z trwającym sezonem grzewczym przypominamy wszystkim Mieszkańcom Gminy Skała, że spalanie odpadów w kotłach, piecach domowych, paleniskach to najgorsza, najdroższa i najbardziej szkodliwa dla zdrowia i nieodpowiedzialna forma „zagospodarowania odpadów”. Gmina Skała zapewnia odbiór każdej ilości odpadów komunalnych z gospodarstw domowych, dlatego nie ma konieczności ich spalania w piecach domowych i na powierzchni gruntu.  

Spalanie odpadów oraz złej jakości paliwa grzewczego są główną przyczyną emisji do powietrza trujących gazów i pyłów, które wpływają negatywnie i  chorobotwórczo na zdrowie mieszkańców oraz na otaczające środowisko.

Spalanie odpadów w urządzeniach do tego nieprzystosowanych jest ustawowo zakazane.

W trosce o nasze zdrowie apelujemy do wszystkich Mieszkańców, aby w piecach domowych spalać tylko i wyłącznie odpowiedni materiał opałowy, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza. 

Zaobserwowane przypadki spalania śmieci należy zgłaszać bezpośrednio do Komisariatu Policji w Skale, tel. 12 380 10 25  podając dokładną lokalizację, lub do Urzędu Miasta i Gminy Skała tel.  12 389 12 29.

Jednym ze sposobów ograniczenia zadymienia na skutek palenia w kotle grzewczym oraz oszczędności opału jest tzw. sposób palenia w kotłach „od góry”. Zachęcamy Mieszkańców do zapoznania się z tą metodą.

Materiał edukacyjny – ulotka grupy Czyste ogrzewanie w załączeniu. Pokaz „palenia od góry” odbył się w dniu 13.10.2018r. na Rynku w Skale.  

 

Mieszkańcom dbającym o jakość powietrza dziękujemy.

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ