Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Apel do mieszkańców

Szanowni Państwo

Jeżeli mieszkacie w naszej Gminie i zależy Wam na jej rozwoju, podniesieniu komfortu życia i jakości usług publicznych oraz zwiększeniu dochodów budżetowych bez ponoszenia dodatkowych obciążeń finansowych , wskażcie w Urzędzie Skarbowym Gminę Skała jako miejsce zamieszkania.

Prawie 39,5 % wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych powraca do ich miejsca zamieszkania – przekazywane jest z budżetu państwa do budżetu gminy, w której mieszkają.

Te środki finansowe stanowią drugą pozycję ( po subwencji ogólnej ) w skali dochodów naszej gminy. W 2016 roku jest to kwota ponad 6 mln. zł. (ok. 15 % dochodów gminy), podczas gdy dochody z podatków gminnych wyniosły ok. 3,5 mln. zł.

Ta kwota może być znacznie wyższa – zależy to tylko od Państwa dobrej woli!

Dlatego apelujemy :

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami naszej Gminy ( a nie jesteście tutaj zameldowani ), to prosimy o wskazywanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Skała w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT). Wtedy udziały w podatku dochodowego od Państwa dochodów będą przekazywane do Gminy Skała a nie jak dotąd do Gminy , w której jesteście zameldowani a nie mieszkacie tam.

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiążę się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów . Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego . Wszystkich mieszkańców Gminy Skała obsługuje II Urząd Skarbowy Kraków mający swoją siedzibę przy ul. Krowoderskich Zuchów 2 w Krakowie.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i nie zarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu PIT rocznym należy wpisać:

    • W części A – II Urząd Skarbowy Kraków
    • W części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Skała

 

Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Gminie Skała poza okresem rocznego rozliczenia , należy wypełnić formularz ZAP _ 3 , który służy do informowania US o zmianie miejsca zamieszkania ( jeżeli jest inne niż adres stałego zameldowania) lub numeru konta bankowego. Urzędy Skarbowe posiadają dostęp do rejestru państwowego PESEL, więc o zmianie innych danych osobowych nie musimy ich informować . Proszę pamiętać , żeby o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę .

 

W załączeniu zamieszczamy wzór formularza aktualizacyjnego ZAP – 3

 

Pozostali podatnicy ( prowadzący działalność gospodarczą) mają obowiązek poinformować o zmianie adresu zamieszkania w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego . Wymaga to złożenia, w zależności od ich statusu ewidencyjnego, – formularza CEIDG – 1 lub NIP – 7. Zgłoszenia aktualizacyjnego muszą dokonać w ciągu 7 dni od dnia zmiany adresu .

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ