Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

W związku z wystąpieniem gradobicia oraz nawalnych opadów deszczu  producenci rolni mogą składać wnioski o pomoc finansową

INFORMACJA

W związku z wystąpieniem gradobicia oraz nawalnych opadów deszczu  producenci rolni mogą składać wnioski o pomoc finansową. Warunkiem uzyskania pomocy jest wykazanie strat powyżej 30% wszystkich upraw.

Z uwagi na określone terminy i konieczność dokonania oględzin upraw w terenie przed ich zbiorem, prosimy wszystkich producentów rolnych, u których wystąpiły straty w uprawach, o składanie wniosków o szacowanie szkód spowodowanych:

– gradobiciem do 16 lipca 2024 r.;

– nawalnym deszczem do 17 lipca 2024 r.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2024, a w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć także zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR.

Powierzchnia upraw we wniosku i protokole z szacowania szkód musi być zgodna z powierzchnią upraw deklarowanych dopłat do ARiMR za 2024 r. Prosimy o dokładne wypełnianie wniosków.

Wnioski oraz niezbędne informacje dostępne są na https://bip.malopolska.pl/muw,a,945869,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-i-dzialach-specjalnych-produkcji-rolnej-znajdujacych-sie-n.html

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ