Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Senior +

senior-plus-logo
Uchwała w sprawie utworzenia Klubu Senior+ w Barbarce

W dniu 29 października 2020 r. Rada Miejska w Skale podjęła Uchwałę nr XXV/272/20 w sprawie utworzenia Klubu Senior+ w Barbarce


senior-plus-logo
Zakończenie dostawy i montażu wyposażenia w pomieszczeniach Klubu Seniora w Barbarce.

 

Wykonawca – Firma BENER Michał Benka z Gdańska zakończyła dostawę mebli i pierwszego wyposażenia do Klubu Senior+ w Barbarce.


senior-plus-logo
Zakończenie prac adaptacyjnych w pomieszczeniach Klubu Seniora w Barbarce.

Dobiegł końca pierwszy etap działań, związanych z utworzeniem Klubu Seniora w Barbarce. Wykonawca – firma KAM BUD z Wolbromia zakończyła prace adaptacyjne, które zostały pozytywnie odebrane w dniu 28.09.2020 r. Aktualnie trwa wyposażanie pomieszczeń przez firmę BENER Michał Benka z Gdańska. Planowany termin zakończenia zadania 15.10.2020 r.

 


Rozstrzygnięto zapytanie ofertowe na dostawę i montaż wyposażenia do Klubu SENIOR+ w Barbarce.

W dniu 18.08.2020 r. podpisano umowę z wykonawcą zadania pn. „Klub Senior + w miejscowości Barbarka, gmina Skała – wyposażenie”, firmą Bener Michał Benka, ul. Wileńska 59B/15, 80-215 Gdańsk. Wartość zamówienia 24 206,40 zł brutto. Termin realizacji do 15.10.2020 r.

Klub SENIOR + zostanie wyposażony m.in. w meble, sprzęt RTV i  AGD, laptop, rzutnik, drukarkę


senior-plus-logo

Projekt: Utworzenie Klubu SENIOR + w miejscowości Barbarka, gmina Skała.

Wkrótce oferta zajęć dla seniorów z Gminy Skała poszerzy się.  Gmina Skała otrzymała dofinansowanie w wysokości 119 963,53 zł na utworzenie Klubu Seniora z programu Senior+ z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Klub Seniora rozpocznie działalność od stycznia przyszłego roku, a uczestnikami będą mogły być osoby nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Zarówno w kraju, jak i w naszej gminie, społeczeństwo starzeje się. Przybywa nam seniorów, którzy pomimo wieku lub przeżytych doświadczeń wciąż są pełni energii i chęci do spotkań. Aby wyjść im naprzeciw, Gmina Skała dołoży wszelkich starań, aby powstający klub był miejscem atrakcyjnym, przepełnionym życzliwością i oferującym ciekawe zajęcia.

Klub będzie miał swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Barbarce.  Część przeznaczona dla seniorów zostanie wyremontowana, aby mieli oni możliwość uczestniczenia w komfortowych warunkach w zajęciach prowadzonych przez animatorów w sali spotkań. Do dyspozycji uczestników Klubu będzie aneks kuchenny i sala wypoczynkowa. Prace remontowe obejmą również szatnie i toalety, aby były one dostosowane do potrzeb osób starszych.

W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem przetargu na wybór wykonawcy zadania.


Podpisanie umowy z wykonawcą KLUB SENIOR+ W Barbarce

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ