MENU

Airly

Rozlicz PIT

Akcja zima 2019/2020

Akcja Zima

NGO

ngo

Stan powietrza

stan powietrza

Odwiedziło nas

  • 5 553 073

Komunikaty

  • Dodany przez: Administrator
  • 30 kwietnia 2020

Senior +

senior-plus-logo

Projekt: Utworzenie Klubu SENIOR + w miejscowości Barbarka, gmina Skała.

Wkrótce oferta zajęć dla seniorów z Gminy Skała poszerzy się.  Gmina Skała otrzymała dofinansowanie w wysokości 119 963,53 zł na utworzenie Klubu Seniora z programu Senior+ z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Klub Seniora rozpocznie działalność od stycznia przyszłego roku, a uczestnikami będą mogły być osoby nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Zarówno w kraju, jak i w naszej gminie, społeczeństwo starzeje się. Przybywa nam seniorów, którzy pomimo wieku lub przeżytych doświadczeń wciąż są pełni energii i chęci do spotkań. Aby wyjść im naprzeciw, Gmina Skała dołoży wszelkich starań, aby powstający klub był miejscem atrakcyjnym, przepełnionym życzliwością i oferującym ciekawe zajęcia.

Klub będzie miał swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Barbarce.  Część przeznaczona dla seniorów zostanie wyremontowana, aby mieli oni możliwość uczestniczenia w komfortowych warunkach w zajęciach prowadzonych przez animatorów w sali spotkań. Do dyspozycji uczestników Klubu będzie aneks kuchenny i sala wypoczynkowa. Prace remontowe obejmą również szatnie i toalety, aby były one dostosowane do potrzeb osób starszych.

W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem przetargu na wybór wykonawcy zadania.


Podpisanie umowy z wykonawcą KLUB SENIOR+ W Barbarce