Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Podziękowania za pomoc dla OSP, Radnych, Sołtysów oraz Mieszkańców

Składam serdeczne podziękowania dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Skała, którzy 8 lipca uczestniczyli w akcji usuwania szkód wyrządzonych przez nawałnicę, która dotknęła teren Naszej Gminy. Dziękuję za szybkie przystąpienie do akcji oraz sumienne działanie. Jesteście nieocenieni w sytuacjach, gdy nagła i niespodziewana siła żywiołu niszczy dobytek i zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców.

Podczas ulewnego deszczu najbardziej ucierpiały Maszyce, Szczodrkowice i Cianowice. Nawałnica poczyniła wiele zniszczeń i strat w prywatnych gospodarstwach domowych, w uprawach rolnych. Ucierpiała infrastruktura wodno-kanalizacyjna, a nawierzchnia wielu dróg gminnych została zerwana. Obecnie trwa szacowanie szkód oraz porządkowanie terenów. Działania prowadzi gminna Komisja ds. szacowania skutków nawałnicy, a  Urząd Gminy przyjmuje zgłoszenia szkód w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w usuwanie skutków nawałnicy oraz wsparcie dla mieszkańców gminy. Swoją postawą kolejny raz udowodniliście, czym jest poczucie misji strażaka. Wasze poświęcenie, ofiarna służba i zaangażowanie są bezcenne.
Chciałbym również podziękować wszystkim Sołtysom, Radnym oraz mieszkańcom za bezinteresowną pomoc w tak trudnej sytuacji w jakiej znalazła się cześć naszych sołectw.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ