- Gmina Skała - https://skala.pl -

Informacja dotycząca wymiany kotłów w ramach Gminnego Programu dofinansowania do wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych w 2018 roku.

Wymiana kotłów w Gminie Skała w ramach Gminnego Programu dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych.

 

W lipcu bieżącego 2018 roku przystąpiono do realizacji Gminnego programu dofinansowania do wymiany kotłów w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Skała. Gmina podpisała łącznie 34 umowy z właścicielami budynków mieszkalnych na terenie Gminy Skała na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania na ekologiczne, angażując środki w budżecie Gminy w wysokości 153 tyś zł. Mieszkańcy w większości dofinansowanych inwestycji wymieniają stare źródło ciepła węglowe nieekologiczne na ogrzewanie gazowe. Podpisano umowy z właścicielami budynków mieszkalnych na 25 kotłów gazowych, 7 kotłów węglowych ekologicznych spełniających normy Ecodesign, 2 kotły  na biomasę spełniające normy Ecodesign. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie wysokości do 4,5 tyś zł, rozliczane na podstawie dostarczonych dokumentów. Obecnie trwają prace polegające na odbiorze wykonanych prac oraz rozliczanie dotacji.